Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMSH: 18 viktima dhe 406 të infektuar me koronavirus në Maqedoni

MSH: 18 viktima dhe 406 të infektuar me koronavirus në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin janë kryer 3.149 teste dhe janë regjistruar 406 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 184 në Shkup.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 387 pacientë, njofton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur edhe 18 pacientë të tjerë, duke e çuar numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në 6758. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 193.458 raste, prej të cilëve 175.881 janë shëruar. Aktualisht në vendin tonë janë 10.819 raste aktive me virusin Korona.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments