Wednesday, September 27, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiMos e përdorni telefonin kur hani, iu shëndosh më shumë

Mos e përdorni telefonin kur hani, iu shëndosh më shumë

Mospërqendrimi gjatë ngrënies luan një rol të rëndësishëm në oreksin tonë.
Duke qenë se shohim një film apo dërgojmë sms me telefon gjatë ngrënies nuk përqendrohemi te ajo që bëjmë dhe truri jonë nuk e regjistron këtë fakt, transmeton Klan Kosova.

Kjo bën që pas drekës apo darkës të hamë sërish diçka të lehtë dhe kjo ndikon në shtimin e peshës.

Për eksperiment u morën 39 persona me shëndet normal dhe rezultati ishte bindës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments