/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Ministri Venko Filipçe: Në Maqedoni gjithsej janë infektuar me koronavirus 7572 dhe 362 të vdekur (tabela)
Maqedoni, Slider

Ministri Venko Filipçe: Në Maqedoni gjithsej janë infektuar me koronavirus 7572 dhe 362 të vdekur (tabela)

Në 24 orët e fundit janë realizuar 1470 testime dhe janë regjistruar 168 raste të reja të covid-19.

– Shkup 83
– Kumanovë 8
– Dibër 2
– Shtipi 6
– Prilep 3
– Tetovë 26
– Struga 5
– Manastir 2
– Ohri 8
– Gostivar 8
– Kriva Pallanka 1
– Krusheva 1
– Koçani 1
– Probishtip 2
Makedonski Brod 1
– Sveti Nikoll 4
– Kërçovë 6
– Resnjë 1

3 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi dhe një nga Gostivari.

Numri i përgjithshëm, të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 7572, numri i pacientëve të shëruar është 3624, numri i vdekjeve është 362, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3586.
(Struga Ekspres)

July 9, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres