Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoni: Për dhjetë ditë do të kemi qeveri të re dhe kryeministër

: Për dhjetë ditë do të kemi qeveri të re dhe kryeministër

Ne jemi duke negociuar intensivisht për qeverinë e re dhe mendoj se do të ndodhë më shpejt se sa pritej, deklaroi për “Sitel” lideri i PLD-së dhe ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Goran Milevski.

Sipas tij, nuk ka rëndësi se kush do të jetë kryeministër, por është e rëndësishme që politikat e Qeverisë të vazhdojnë.

“Sot kemi pasur një takim me Zaev në qeveri. Në përgjithësi ishte një çështje që të mos tërhiqej, por ai ishte i vendosur të ishte atje një orë më shpejt. Mendoj se nga mesi i javës së ardhshme, në 10 ditë do të kemi një situatë më të qartë për një kryeministër të ri. Kjo do të jetë zgjedhje e qeverisë së re, jo riorganizim”, tha Milevski dhe shtoi se shumica në Kuvend pritet të rritet për plus 4 deputetë, të cilët ndoshta do të jenë nga radhët e Alternativës.

Milevski beson se për momentin nuk nevojiten zgjedhje të shpejta parlamentare.

“Mendimi i koalicionit qeveritar po e shtyn mandatin deri në fund dhe për këtë duhet një qeveri serioze dhe jo të shkohet vazhdimisht në zgjedhje, sepse çdo gjë është ngecur. Qytetarët po vuajnë. Qeverisë duhet t’i jepet një mundësi tjetër, një provim korrigjues”, theksoi Ministri./Telegrafi/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments