Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaMijëra shqiptarë kanë të drejtë të marrin nënshtetësinë italiane

Mijëra shqiptarë kanë të drejtë të marrin nënshtetësinë italiane

Nëse keni të afërm të lindur mes datës 7 prill 1939 deri më 28 nëntor 1944, lajmërojeni urgjent pasi ai mund të marrë lehtësisht shtetësinë italiane, por jo vetëm ata.

Kjo për shkak se gjatë kësaj kohe Shqipëria ka qënë e pushtuar nga Italia dhe si rrjedhojë shtetasit e asaj kohe në vend quheshin italianë, shkruan Albeu.com.

Ky fakt është vërtetuar edhe njëherë pasi një studente në Pedova, Itali ka paraqitur përpara komisionit të pegadogëve një tezë ku deklaron se shtetasit shqiptar të lindur nga data 7 prill 1939 deri më 28 nëntor 1944 janë “italianë” dhe kanë të drejtë të marrin nënshtetësinë.

Kjo gjë vlen dhe për nipërit e mbesat pasi janë pasardhësit e tyre. Kjo tezë e cila mund t’ju duket pak e çuditshme është pranuar nga pedagogët dhe vajza mori diplomën. /albeu.com/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments