Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMickoski shkon në selinë e VLEN, nisin bisedimet për Qeverinë e re,...

Mickoski shkon në selinë e VLEN, nisin bisedimet për Qeverinë e re, çka do bisedohet sot?

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij ka mbërritur në selinë e VLEN në Shkup për të biseduar për formimin e koalicionit qeveritar.

Kreu i kësaj partie, Mickoski theksoi se pas takimit nuk do të ketë deklarata dhe se partia do të dal me një komunikatë për ecurinë e bisedimeve të sotme.

Nga këto dy koalicione theksuan se fillimisht do bisedohet për parimet dhe prioritetet e bashkëqeverisjes dhe më pas për ndarjen e dikastereve ministrore.(INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments