Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMickoski: Ndryshimet filluan që sonte, në këto zgjedhjet thyem shumë barriera

Mickoski: Ndryshimet filluan që sonte, në këto zgjedhjet thyem shumë barriera

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski tha Maqedonia që nga mbrëmja e sotme fillon ta jetojë ëndrrën për një jetë të re.

“Ndryshimet filluan që sonte, shpresa e fitojë apatinë dhe forca e saj do të rritet. Të gjithë së bashku ta realizojmë ëndrrën. Thuajuni të gjithë nga Tetova, Manastiri, nga Shkupi dhe Gjevgjeli, kjo është dita kur fillojnë ndryshimet për të mirë, ndryshime për të mbrojtur interesat e gjithnjërit, për tu bashkuar dhe për standard. Kjo fitore është madhe dhe për popullin e Maqedonisë”, tha Mickoski, raporton SHENJA.

Mickoski falënderoi Alternativën, Aleancës për Shqiptarët dhe partinë E majta, nga së bashku kemi thyer barriera, duke dëshmuar se një front i gjërë opozitar është i mundur dhe u hodhën hapat për formim të një shumice të re.

“Treguam se mund të bëhemi bashkë për një Maqedoni pa korrupsion, kjo dëshmon se një bllok opozitarë është i pashmangshëm dhe i cili do të siguroj fitore në zgjedhje të ardhshme të cilat me shumë gjasa do të jenë të parakohshme”, u shpreh Mickoski, raporton SHENJA.

Mickoski tha se ata kanë fituar në Manastir, Bërvenicë, Vasilevo, Vevçani, Gjevgjeli dhe në shumë komuna tjera.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments