Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMasat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Çmimet e bukës nëpër markete kanë rënë në 30 denar me masat e reja të Qeverisë të cilët kanë hyrë në fuqi nga dita e djeshme për uljen e disa çmimeve të produkteve ushqimore, përcjellë Klan M.

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka njoftuar në profilin e tij në fejsbuk se çmimet e pijeve joalkoolike dhe alkoolike do të ulen për 10% në periudhën e ardhshme.

Ndryshe dje Qeveria në seancë miratoi vendim për përcaktimin e çmimeve më të larta për produktet bazë ushqimore. Në këtë listë bëjnë pjesë poashtu produkte të tjera të mishit, të qumështit si dhe vezët dhe pemët dhe perimet e freskëta./KlanMacedonia/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments