Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMaqedoni, vazhdojnë kërkimet e dy policëve

Maqedoni, vazhdojnë kërkimet e dy policëve


Ekipet e policisë maqedonase edhe sot vazhdojnë kërkimin për dy pjestarët e policisë së Kosovës, të cilët të shtunën bashkë me makinën e policisë kanë rënë në limin Lepenc, nga ana e Kosovës, njoftojnë nga MPB.
Dje nga policia thanë se supozohet se trupat mund të gjenden dhe të nxirren nga lumi në anën maqedonase të kufirit, transmeton Gazeta Express

Përfshirjen e Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë në këtë kërkim e ka konfirmuar edhe Ministri i Brendshëm i Kosovës, Bejtush Gashi, sipas të cilit kërkimet vazhdonjë përveç se në anën kosovare gjithashtu edhe në atë maqedonase, përgjatë rrjedhës së lumit Lepenc, në afërsi të fshatit Bllacë.

Në këtë kërkim janë angazhuar një numër i madh i policisë, njësite të zjarrfikësve si dhe ekipe të zhytjes.

Policia e Kosovës thotë se për shkaqe ende të panjohura, vetura në të cilën gjendeshin dy policët kishte humbur kontrollin dhe kishte dalë nga rruga, duke rënë nga një lartësi në rrjedhën e lumit Lepenc.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments