Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderLivakovic fenomal, Kroacia kualifikohet në çerekfinale

Livakovic fenomal, Kroacia kualifikohet në çerekfinale

Kroacia e ka arritur kualifikimin në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Kroatët fituan me mund të madh ndaj Japonisë vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Menjëherë pas fitores ndaj Serbisë, Xhaka zgjedh të festojë me shqiptarët …
Japonia kaloi në epërsi në minutën e 43-të përmes Maedas, shkruan Gazeta Express.

Rezultati u barazua në minutën e 55-të kur Perisic realizoi.

Më pas ndeshja deri në fund nuk prodhoi gola dhe u nevojitën vazhdimet.

Megjithatë, as aty gola nuk pati dhe ekzekutimi i penalltive mbeti opsioni i fundit.

Aty më të suksesshëm u treguan kroatët që fituan me rezultat 3:1.

Ishte portieri kroat, Livakovic ai që priti tri penallti të japonezëve.

Në çerekfinale, Kroacia do të përballet me fituesin e duelit mes Brazilt dhe Koresë së Jugut.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments