Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLimaj: Për gjashtë muaj e kisha çmontu Kurtin po të isha në...

Limaj: Për gjashtë muaj e kisha çmontu Kurtin po të isha në parlament

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se opozita nuk duhet të ndihet e pafuqishme përballë Qeverisë Kurti, kjo pasi 50% të qytetarëve të Kosovës nuk e kanë votuar këtë qeveri.”Popull opozitar që është kundër këtyre politikave është 50% të paktën e kanë thënë rezultatet zgjedhore dhe ata njerëz presin të përfaqësohen, a e ndjejnë sot njerëzit opozitar veten të përfaqësuar në parlament? A e ndjejnë ata qytetarë që e kanë votuar për votën opozitare veten të përfaqësuar në parlament? Sipas meje ky duhet të jetë preokupimi i opozitës, jo se çfarë thonë ata tjerët, se ne pak a shumë e dimë çka thonë ata tjerët”, tha Limaj në Rubikon.

Limaj tutje tha se opozita e ka përballë një parti e cila e ka mohuar shtetin e Kosovës.”Opozita nuk duhet të ketë kompleks, ata njerëz që janë sot në opozitë duhet të ndihen krenar që e kanë bërë Kosovën shtet në kohën kur ata që i kanë përballë e kanë mohu shtetësinë. Sikur të isha në parlament për gjashtë muaj e kisha çmontu atë, sepse unë jam krenar me atë që e kam bërë për vendin tim. Opozita parlamentare duhet ta ketë parasysh që përballë e ka një grup që e ka mohu shtetin, që e ka mohu procesin e Rambujesë, e ka mohu Vjenën, duke thënë s’ka shtet Kosova, s’ka ushtri Kosova, s’ka liri Kosova, e ka keqpërdorë flamurin kombëtar, e ka keqpërdorë bashkimin kombëtar, se ka shpifë, e mashtru, e fëlliqë, e përça këtë popull me shpifje e mashtrime”, përfundoi Limaj.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments