Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiLetër drejtuar kryetarit aktual të Komunës së Strugës z. Ramiz Merko

Letër drejtuar kryetarit aktual të Komunës së Strugës z. Ramiz Merko

Leter drejtuar kryetarit aktual te Komunes se Struges z. Ramiz Merko

I nderuari kryetar i Komunes se Struges z.Ramiz Merko, fillimisht ua uroj fitoren si udheheqes i Struges per kater vitet e ardhshme.
Shpresoj qe keto vite qe do te vijne do te jene drite per Strugen, shpresoj te jene dite lirie, dite gezimi e me qiell te hapur, ashtu siç kane dashur te gjithe, ashtu siç duam ne tani, ashtu siç deshironte Komandant Nuri Mazari, Naser Hani, Gezim Kaleci, e shume te tjere qe linden e vdiqen per atdhe.
Shpresoj qe te udheheqesh ashtu siç deshironte Ismaili i Shqiperise te udhehiqet toka Ilire,
Shpresoj te udheheqesh ashtu siç deshironte Ibrahim Rugova te udhehiqet toka e shenjte shqipe.
Shpresoj te udheheqesh ashtu siç deshironte Hasan Prishtina te udhehiqet toka meme. Ashtu siç deshironin te gjithe deshmoret e kombit.
Ne sot e gezojme lirine por ate duhet ta mbajme.
Te jesh udheheqes i nje vendi eshte pergjegjesi e madhe, ty zoti ti hapi rruget e fitores por sigurisht per nje qellim.
Qellimi eshte i qarte !
Shpresoj dhe vetem shpresoj qe gjate ketyre viteve askush te mos e shtrij doren per buke !
Ju padyshim duhet te jeni barriera e madhe qe do ta pengoj ikjen e shqiptareve jashte vendit.
E keni per detyre si ju e kushdo Tjeter qe ulet ne karriken e pushtetit ti permbush interesat kombetare, morale, shoqerore e keshtu me rradhe…
Keto fjale po ua pershtas te gjithe kryetareve te zgjedhur…!

Ju uroj fat e mbaresi !

Me plot respekt nga Blerton Arsllani, jo i Aleances, jo i Bdi-se por bir i tokes shqiptare.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments