Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLajmi i fundit: Bilall Kasami përjashton nga partia Kastriot Rexhepin i cili...

Lajmi i fundit: Bilall Kasami përjashton nga partia Kastriot Rexhepin i cili refuzoi të rrëzojë qeverinë

Kryetari i LËVIZJES BESA, Bilall Kasami pêrjashtok nga partia Kastriot Rexhepin nga partia pas refuzimit për ta rrëzuar qeverinë,e cila binte ndesh me qëndrimin e partisë, shkruan Struga Ekspres.

“NJOFTIM PËR OPINIONIN

Duke marrë parasysh veprimet e fundit të deputetit të Lëvizjes BESA Kastriot Rexhepi i cili ditë më parë nuk u paraqit në kuvend, për të mbështetur mocionin e mosbesimit të qeverisë, me çka i njëjti veproi në kundërshtim me vendimin e partisë me ç’rast dëmtoi rëndë edhe prestigjin e partisë, Lëvizja BESA, respektivisht unë si Kryetar partie, konform normave statutore përkatësisht nenit 14 paragrafit 3 pika 3.3 të Statutit të Lëvizjes BESA, anëtarin e lartëpërmendur e përjashtoj nga të gjitha pozicionet partiake dhe të qenurit anëtar i Lëvizjes BESA.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë,përfundon Zaev.”, përfundon BIall Kasami.

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments