Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiKy është shurupi që eliminon kollën në vetëm një ditë, sidomos tek...

Ky është shurupi që eliminon kollën në vetëm një ditë, sidomos tek duhanpirësit! Jo të gjithë e njohin!

Në sezonin e dimrit ne jemi të predispozuar të sëmuremi më shumë se kurdoherë. Simptomat kryesore të gripit përfshijnë djegie të fytit, hundë të bllokuara dhe kollë që mund të jetë tepër e bezdisshme nëse zgjat për shumë ditë.
Por nëse nuk e dini se ka një zgjidhje, atëherë jua themi ne se ekziston një e tillë, që do ta eliminonte kollën në kohë rekord. Ky ilaç kundra kollës njihet si shurupi i birrës, pasi në përmbajtjen të tij ka birrë. Asgjë për tu befasuar!

Mësoni se si ta përgatisni këtë ilaç të thjeshtë që do të largojë kollën në vetëm 24 orë:

Përbërësit:
500 ml birrë,
150 gr. sheqer kaf.
Përgatitja:
Në një enë të vënë në nxehtësi të ulët hidhni sheqerin kaf dhe e lini derisa të kthehet në karamel
Hiqeni më pas nga nxehtësia dhe derdhni birrën.
E përzieni mirë derisa përbërësit të kombinohen së bashku dhe i lini sërish në nxehtësi për 15-20 minuta.
Pasi të ketë marrë ngjyrën e mjaltit, hiqeni nga nxehtësiameton shije.al. Futeni të gjithë përbërjen në një kavanoz qelqi dhe nisni ta konsumoni tri herë në ditë.
Shënim: Shtoni gjethe të thata nenexhiku në shurupin e birrës nëse doni të trajtoni kollën e thatë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments