Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaKy është mesazhi i parë që është dërguar në celular (FOTO)

Ky është mesazhi i parë që është dërguar në celular (FOTO)

Teknologjia avancon me hapa të shpejtë dhe sa hap e mbyll sytë, përballemi me risi që ndoshta edhe nuk do të na shkonte mendja. Mbajtja e një aparati celulari tashmë përbën një domosdoshmëri, e shumë kohë më parë shihej edhe si një mjet luksi. E di se çfarë është shkruar në mesazhin e parë para 25 viteve?

Dërgimi i një mesazhi përmes telefonit mbush plot 25 vite. Teksti i parë i dërguar është “Gëzuar Krishtlindjet”.

Mesazhi i parë është dërguar në 3 dhjetor të vitit 1992, nga inxhinieri i Vodafone, Neil Papworth.

Gëzuar Krishtlindjet ishte përmbajtja e tekstit që ai dërgoi nga kompjuteri i tij tek telefoni i një kolegu.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments