Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKryeministri Talat Xhaferi: Sot përmbushet ëndrra për Kryeministër të parë shqiptar!

Kryeministri Talat Xhaferi: Sot përmbushet ëndrra për Kryeministër të parë shqiptar!

Sot përmbushet ëndrra për Kryeministër të parë shqiptar!
Sot premtoj se do e përmbushim ëndrrën edhe për Republikën e Maqedonisë së Veriut të përparuar, të zhvilluar, demokratike dhe evropiane! Shtet ku të rinjtë do të duan të kthehen, ku gjenerata ime do i shohë nipërit si rriten, ndërsa më të moshuarit do të krenohen që investimi në shtetësinë ka dhënë rezultat!
Urime Qeveria!

Talat Xhaferi-Kryeministër
————————
Денес се исполнува сонот за прв премиер Албанец! Денес ветувам дека ќе го исполниме сонот и за напредна, развиена, демократска и европска Република Северна Македонија! Држава во која младите ќе сакаат да се вратат, мојата генерација ќе ги гледа внуците како растат, а највозрасните ќе се гордеат што влогот во државноста вродил со резултат. Честитки Влада!
———————
Today the dream of the first Albanian Prime Minister is being fulfilled! Today I promise that we will fulfill the dream for an advanced, developed, democratic and European Republic of North Macedonia! A state to which young people will want to return, my generation will see grandchildren growing up, and the oldest will be proud that the investment in statehood has borne fruit. Congratulations to the Government!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments