Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKreu i Besës Bilall Kasami merr pjese në konferencën mbarëkombëtare në Tiranë

Kreu i Besës Bilall Kasami merr pjese në konferencën mbarëkombëtare në Tiranë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dhe nënkryetari Kastriot Rexhepi, fushatën për referendum të suksesshëm po e vazhdojnë edhe në Shqipëri, ku po marrin pjesë në një konferencë mbarëkombëtare, me pjesmarrës të figurave të ndryshme publike, gazetar, analist, profesor universitar dhe ish politikanë që do të flasin për rëndësinë e referendumit nga këndvështrimi i interesit të shqiptarëve, për rrugëtimin e Maqedonisë në strukturat euroatlantike dhe dobitë nga antarësimi i vendit në NATO dhe BE.

Pjesmarrës në këtë konferencë janë Edith Harxhi, Paskal Milo, Arsim Sinan, Shpëtim Pollozhani, etj.

Në konferencë do të flitet edhe për kërkesat e shqiptarëve, të drejtat e tyre që iu takojnë me kushtetutë dhe për hapjen e kushtetutës së vendit, ku Lëvizja BESA do të kërkoj që 20% në kushtetutë të zëvendësohet me shqiptar ose me gjuhën shqipe.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments