Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKreu i Akademisë Shqiptaro – Amerikane kërkon zbardhjen e aktit brutal ndaj...

Kreu i Akademisë Shqiptaro – Amerikane kërkon zbardhjen e aktit brutal ndaj Sinadinovskit

Kryetari i Akademisë Shqiptaro – Amerikane, prof.dr. Skender Kodra ka bërë thirrje që të zbardhet akti brutal i rrahjes së anëtarit të tyre të Akademisë dhe iniciuesit të themelimit të Bashkësisë Fetare të Shqiptarëve Ortodoks në Maqedoni, Branisllav Sinadinovski.
Ai me këtë rast kërkesën ia ka bërë kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

“I nderuari Komandant Ali Ahmeti. Ne emrin time personal dhe te Akademis Shqiptaro Amerikane te Shkences dhe Arteve ne Neë- York. Shprehim indinjaten e rrafjes te antarit tone Akademik Branisllav Sinadinovski jeni te lutur qe ne kapacitetin e Shtetit qe JU drejtoni qe te mereni me kapjen e autorve dhe ti sigurohet mbrojtje.”, thuhet në letrën e tij.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments