/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Kosova deklason Lituaninë, ja rezultati shkatërrues
Kosovë, Slider, Sport

Kosova deklason Lituaninë, ja rezultati shkatërrues

Kosova e ka deklasuar Lituaninë në “Fadil Vokrri”, para ndeshjeve të rëndësishme kundër Suedinë dhe Spanjës, duke triumfuar 4-0.

Gola dhe spektakël për 90 minuta në Fadil Vokrri.

“Dardanët” kanë dhuruar paraqitje të shëklqyer në miqësore kundër Lituanisë, duke triumfuar 4-0.

Një gol u shënua në pjesën e parë, derisa tre të tjerë në atë të dytë.

Gjithçka nisi me golin e bukur të Arbër Zenelit, në minutën e 27-të.

Në pjesën e dytë, pak para se të largohen nga loja, Milot Rashica dhe Vedat Muriqi sollën golin për 2-0 pas një kombinimi të bukur, topin në rrjet e dërgoi sulmuesi i Laizos.

Në minutën e 70-të, Zeneli që bëri paraqitje fantastike sonte, e gjeti edhe njëherë rrjetën, duke realizuar për 3-0.

Pak minuta më vonë, në atë të 79-të, realizoi edhe Besar Halimi.

Ai hyri në lojë në pjesën e dytë, për të gjetur golin për 4-0 në minutën e 79-të, që doli të jetë rezultati përfundimtar i këtij takimi.

Kjo miqësore për Kosovën ishte e rëndësishme para ndeshjeve kualifikuese për Botërorin “Katar 2022”.

Të dielën, Dardanë do të presin në Fadil Vokrri Suedinë e Zlatan Ibrahimovic, derisa të mërkurën (31 mars), do të udhëtojnë në Spanjë për t’u përballur me super ekipin e Luis Enriques. /Gazeta Express/

March 24, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres