Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKonkurse të reja për punësim nga Qeveria dhe komunat në Maqedoni (dokument)

Konkurse të reja për punësim nga Qeveria dhe komunat në Maqedoni (dokument)

Sekretariati i Përgjithshëm i Qeverisë i Zyrës së prokurorimit publik ka shpallur konkurs për punësime të reja të përkohshme, njofton agjencia e lajmeve INA.

Bëhet fjalë për një shumë prej 10 milion denarëve pa TVSH, ose afërsisht 162 mijë euro, për mes të cilës kërkohen shërbime për sigurimin e personelit ose kuadrit të ri për 12 muaj.

Qeveria tashmë ka nënshkruar marrëveshje prej 56 mijë eurove me Agjencinë për punësime të përkohshme “Motivi”.

Agjencia fuhet të angazhoj punëtor si zëvendësim për punëtorët që mungojnë si dhe për sektorët që kanë nevojë për resursve njerëzore për ti përfunduar punët e tyre në afate të caktuara.

Konkurse për punësime të reja gjithashtu kanë shpallur edhe qeveritë lokale në Republikën e Maqedonisë. (INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments