Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKomuna e Strugës uron Ligjin e ri për përdorimin e gjuhës Shqipe

Komuna e Strugës uron Ligjin e ri për përdorimin e gjuhës Shqipe

Komuna e Strugës uron Ligjin e ri për përdorimin e gjuhëve

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot me 69 vota pro u miratua Ligji për përdorimin e gjuhëve.
Me këtë Ligj mbyllet një pjesë shumë e rëndësishme e Marrëveshjes së Ohrit ku sipas dispozitave të ligjit të miratuar, gjuha shqipe do të përdoret për herë të parë dhe në Qeveri, si në të folur dhe në të shkruar.

Miratimi i këtij ligji është një arritje historike për shqiptarët dhe Komuna e Strugës uron të gjithë shqiptarët e Republikës së Maqedonisë.
Zyra për marrëdhënie me publikun
Komuna e Strugës

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments