Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëKjo është pilotja amerikane që gjatë luftës në Kosovë bombardoi Serbinë për...

Kjo është pilotja amerikane që gjatë luftës në Kosovë bombardoi Serbinë për 200 orë pa ndërprerë (VIDEO)

Nicole Malachowski debutoi si pilotja e parë femër e përzgjedhur për të fluturuar në çdo ekip demonstrues ushtarak amerikan, në këtë rast, në skuadrën e forcave më të njohura ajrore “Thunderbrids”, të njohur ndryshe edhe si “Pilotët e vdekjes”
Malachowski e pa “shfaqjen” e saj të parë në ajër në moshën pesë vjeçare, filloi të fluturonte me Patrullën Civile Ajrore në moshën 12 vjeçare dhe kur ishte 16 bëri fluturimin e saj të parë.
Qëllimi i saj kryesor ishte të bëhej pilote e Forcave Ajrore dhe kurrë nuk u kthye prapa.
Pas trajnimit në Akademinë e Forcave Ajrore, ajo fluturoi në avionin luftarak F-15 në të gjithë botën.
Pas shkollës së mesme, Malachowski mori pjesë në Akademinë e Forcave Ajrore dhe u bë një pilote e bombarduesit F-15 E Strike, duke shënuar 200 orët e saj të para të misioneve luftarake në aksionin mbi çlirimin e Kosovës gjatë bombardimit të Serbisë, transmeton InfoPress.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments