Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiKëto çizme nuk janë të shëndetshme për ju

Këto çizme nuk janë të shëndetshme për ju

Janë një nga modelet më të dashura për të gjitha!

Por, duket se çizmet e famshme të Coleen Rooney dhe Myleene Klass, kanë një lloj rreziku për të cilin dhe mund të keni pasoja në jetën e mëvonshme.

Sipas një studimi, këpucët e llojit Ugg, me formë të rrafshët, mund t’i vë gratë në rrezik të problemeve të rënda të gjurit të cilët më vonë nevojitet ndërhyrje kirurgjike, transmeton Klan Kosova.

Kirurgu ortopedik, Ian McDermott, ka thënë se çizmet e llojit të tillë shkaktojnë qëndrim jo të këndshëm dhe çojnë në konsumim të parakohshëm të nyjeve të përbashkëta pasi ato ofrojnë mbështetje të pamjaftueshme në këmbë në krahasim me distancën e dyshemesë.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.org/shneta/keto-cizme-nuk-jane-te-shendetshme-per-ju-460685/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments