Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKërkohet një person që është hedhur në ujrat e lumit Vardar gjatë...

Kërkohet një person që është hedhur në ujrat e lumit Vardar gjatë mëngjesit të sotëm

Siç njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK), mëngjesin e sotëm një person është hedhur në ujërat e lumit Vardar, përcjellë Telegrafi.

“Në orën 06:00, Qendra për Menaxhimin e Krizave ka marrë njoftim në 112 se një person i panjohur nga Ura Bliznak në Bulevardin Serbia ka rënë në shtratin e lumit në vërshimet e lumit Vardar”, njofton QMK.

Në vendngjarje ndodhen ekipet e Brigadës për mbrojtje nga zjarri (BPPZ) të qytetit të Shkupit, si dhe ekipet e MPB-së, të cilët përmes Qendrës për menaxhim me kriza kanë kërkuar mbështetjen dhe angazhimin e ekipeve të specializuara të kërkimit të ujit nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim. Kjo kërkesë i është përcjellë ZSHS-së për marrjen e masave dhe aktiviteteve në juridiksionin e saj, për gjetjen e personit, thuhet në njoftimin e KKM-së dërguar mediave.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments