Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKatica Janeva kërkon fajlen nga Presidenti

Katica Janeva kërkon fajlen nga Presidenti

Televizioni Alsat ka siguruar listën e plotë të personave të dënuar të cilët kërkojnë falje vjetore nga presidenti. Në mesin e emrave që spikasin janë ish prokurorja speciale, Katica Janeva e dënuar me 7 vjet burg për shpërdorim me detyrën zyrtare, Vlladimir Pançevski ish kryetar i Gjykatës Penale i dënuar me 3,5 vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare dhe biznes Sead Koçan i dënuar me 4,8 vjet për dëmtim të buxhetit të shtetit. Sipas burimeve, ministri i Drejtësisë ka dhënë mendim negativ për të gjitha propozimet, ndërsa tani procesi ndodhet në fazën e shqyrtimit të kërkesave nga ana e Komisionit për falje.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments