Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeShëndetësiKardiologu i njohur shqiptar në Zvicër tregon për sëmundjet e zemrës tek...

Kardiologu i njohur shqiptar në Zvicër tregon për sëmundjet e zemrës tek pacientët (VIDEO)

Dr. Florim Cuculi kardiologu i njohur në Zvicër ka thënë se për sëmundjet e zemrës duhet të flitet më shumë. Në një intervistë për mediat kosovare ka folur kardiologu i njohur shqiptar në Zvicër Dr.Florim Cuculi. Ai tregon për sëm undjet e zemrës se pse vd*esin shumë njerëz nga infarkti dhe shkaqet që e çojnë pacientin deri tek niveli i atakut.

Cuculi ka thënë se për sëmundjet e zemrës duhet të flitet më shumë sepse ka shumë persona të afektuar nga sëmundjet koronare dhe infarkti i zemrës në rajon. Ai thotë se për trajtimin e këtyre sëmundjeve duhet të evitohen pasojat sepse nëse ndodh infarkti atëherë vd*ekshmëria është e konsiderueshme edhe në vendet me kushtet më të mira.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments