Thursday, June 1, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniKa ndalesë për automjetet e rënda në akset Mavrovë-Dibër dhe Gostivar-Strazhë-Kërçovë

Ka ndalesë për automjetet e rënda në akset Mavrovë-Dibër dhe Gostivar-Strazhë-Kërçovë

Siç njoftojnë nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë mbrëmë në orën 18:20 është ndaluar lëvizja e automjeteve të rënda në rrugën Mavrovë-Dibër dhe Gostivar-Strazhë-Kërçovë, për shkak të reshjeve intensive të borës. Deri në orët e mëngjesit të së mërkures pritet njoftim i ri.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments