Nati-Trans4
HomeSliderK.F "Liria Zagraçan-Shum" e deklason Lokoçeren e Ohrit, 7-1

K.F “Liria Zagraçan-Shum” e deklason Lokoçeren e Ohrit, 7-1

KF LIRIA me rezultat 7-1 fitonë kundër Lokoçeres nga Ohri.

Vazhdon seria pozitive e KF LIRIA-s, pas fitoreve me Vlaznimin dhe Flamurtarin e Ladorishtit, skuadra jonë arrin që të fitojë edhe ndeshjen e tretë rresht, këtë herë kundër skuadrës nga Ohri, Lokoçere, edhe atë me rezultat të thell prej 7-1.

Serinë e golave e hapi Albion Shabani që në minutën e 4 të ndeshjes, kurse Valdrin Zhaku e dyfishojë në minutën e 36-të. Me këtë rezultat përfundojë edhe pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, ishte Shkëndim Arifi, ai i cili me një goditje nga mezi i fushës çonë shifrat në 3 me 0.

Për 4-0 shënon përsëri Valdrin Zhaku në minutën e 65. Belqia Gjetaliu shënonë për 5-0 në minutën e 70. Më pas miqtë ngushtojnë rezultatin në 5-1 në minutën e 72 me anë të Dejan Stojanoski.

Besmir Dema ishte ai i cili shënojë i fundit nga tanët në minutën e 75 me kokë për 6-1, kurse goli i fundit që i dha fitoren skuadrës sonë prej 7-1 erdhi nga një autogol i shënuar nga Igor Gjorgjeski në minutën e 78.

Kjo ishte dhe ndeshja e fundit për skuadrën tonë në shtëpi për këtë gjysmë sezoni.