Monday, March 27, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeKosovëJetimet e mjere(VIDEO)

Jetimet e mjere(VIDEO)

Jetimet e mjere jetojne ne meshiren e Zotit.Jetimet jane pa nene dhe baba!Kryefamiljara eshte 13 vjecarja nga Llausha.5 fëmijë nga Llausha e Podujevës, të cilëve para pak kohe u vdiqën nëna e babai, janë duke jetuar në një dhomë të vogël dhe të jo te dinjitshme.Ata kane ngele dhe pa shtepi. Më e madhja nga to, që ka vetëm 13 vjet, po kërkon që të paktën t’u bëhet një shtëpi.”Kafshate qe s’kaperdeihet or vlla eshte mjerimi”…Femijeve te shkrete ju ndalet dhe ndihma sociale qe merrnin nga shteti i Kosoves.Lote pa fund ne kete familje te vegjelish…Pas publikimit te historise rrenqethese te familjes nga Llausha e Podujeves nga Klan Kosova vitin e kaluar,ka rene ne vesh te shurdher akoma(VIDEO)

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments