Thursday, June 1, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeQytetiJa sa raste aktive me koronavirus ka gjithsej në Strugë

Ja sa raste aktive me koronavirus ka gjithsej në Strugë

Në Maqedoninë e Veriut momentalisht ka 12.207 raste aktive me Covid-19, ndërsa në Shkup janë 5.714 persona të infektuar. Në Tetovë ka 951 raste aktive me Covid-19, Kumanovë 937, Gostivar 497, Ohër 491, Kërçovë 411, ndërsa në Strugë 364.

Ndërkaq dje Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 525 raste të reja me Covid-19, teksa 18 persona humbën jetën si pasojë e infektimit nga koronavirusi.

Sipas të dhënave të djeshme të ISHP-së, gjatë ditës së djeshe u regjistsruan 525 raste të reja nga 3.858 testime, ndërsa humbën jetën 18 persona.

Ndryshe sipas të dhënave të fundit, nga 6 gushti deri më 23 shtator kanë humbur jetën 1.033 persona, prej të cilëve 888 nuk kanë qenë të vaksinuar dhe vetëm 14% kanë pranuar vaksinë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments