Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa sa persona kane veshtiresi ne pagesat e faturave

Ja sa persona kane veshtiresi ne pagesat e faturave

Papunesia e e madhe ne Maqedoni sjell veshtiresi te medha  tek qytetaret  e saj.Qytetaret e Maqedonise po perballen cdo dite me problemet nga me te ndryshmet’

815.000 persona kanë vështirësi me pagesën e të paktën një nga shpenzimet e përmendura: kreditë për blerje apo shitje të banesës, qira, fatura për shërbime komunale (ujë, rrymë dhe ngrohje) apo këste për kredi jobanesore, që paraqet 39.5 për qind të popullatës së përgjithshme në vend, tregojnë të dhënat e Entit Shtetëror për Statistikë (ESSH).

Sipas ESHS, rreth 1.097.000 persona apo 53.2 për qind e popullatës në vend nuk mund tia lejojnë vetes të paguajnë vakte me mish, peshq apo ushqim adekuat vegjetarian.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments