Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa sa është dëmshpërblimi që do të merrni nga komuna nëse iu...

Ja sa është dëmshpërblimi që do të merrni nga komuna nëse iu kafshon qeni

Bashkia e Shkupit dhe ndërmarrja publike ”Higjiena Komunale” do të paguajn dëmshpërblim për qytetarët të cilët janë kafshuar nga qentë endacak, pasi që të dëmtuarit kanë dorëzuar padi në gjykatë dhe kanë fituar kompenzimin, transmeton Express.
Pushteti lokal bën të ditur se në nivel vjetor ka dhjetëra raste të këtilla për shkak të sulmeve të këtilla të qenve. Mesatarisht në Shkup kapen 120 deri 170 qen endacak, ndërkaq një pjesë e tyre kthehen sërish në rrugë.

Qentë për të cilët nuk ka interesim që dikush t’i merr në shptëi, kthehen në të njëjtin vend ku janë kapur, kurse në 2015, 175 qen u morrën nga njerëzit për t’i mbajtur në shtëpi.

Dëshmpërblimi që qytetarët mund ta marrin arrin deri më 90 mijë denarë, ose mbi 1400 euro.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments