Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa nga cilat qytete janë 1128 të prekurit me koronavirus dhe 12...

Ja nga cilat qytete janë 1128 të prekurit me koronavirus dhe 12 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, janë kryer 3082 teste dhe janë regjistruar 1128 raste të reja të covid-19 në:

-Shkup 569
-Kumanovë 51
-Derbar 12
-Stip 35
-Prilep 43
-Tetovë 50
-Struga 16
-Veles 45
-Manastir 57
-Ohër 38
-Kavadarci 35
-Gostivar 10
-Gevgjelija 14
-Strumica 33
-Kriva Pallanka 5
-Radovish 11
-Krushevë 2
-Koçani 22
-Probishtip 5
-Demir Hisar 5
-Makedonski Brod 1
-Berovë 3
-Valandovë1
-Vinica 4
-Delçevë 8
-Kratovë 3
-Sveti Nikolla 8
-Kërçovë 27
-Resnjë 7
-Negotinë 8

12 persona vdiqën, katër pacientë nga Shkupi (63, 75, 44 dhe 68), dy nga Manastiri (44 dhe 72), një nga Kumanova (70), një nga Prilep (59), një nga Ohri (68), një nga Strumica (76), një nga Radovish (58) dhe një pacient nga Kërçova (63). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments