/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Ja emrat që pritet të jenë deputetët e ardhshëm të Vetëvendosjes
Kosovë, Slider

Ja emrat që pritet të jenë deputetët e ardhshëm të Vetëvendosjes

Meqenëse Lëvizja e Vetëvendosjes doli fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit, me afro 26% të votave, pritet që në Parlamentin e Kuvendit të Kosovës t’i ketë 30 deputetë.

Duke u bazuar në votat e fituara, Vetëvendosja sipas të gjitha gjasave do t’i ketë 30 ose 31 deputetë në Kuvendin e Kosovës. Sipas Indeksonline, emrat e kandidatëve që kanë marrë vota të shumta dhe pritet të jenë pjesë e legjislativit.

Më poshtë janë kandidatët me më shumë vota:

Albin Kurti
Glauk Konjufca
Albulena Haxhiu
Arben Vitia
Yllëza Hoti
Mefail Bajqinovci
Hekuran Murati
Liburn Aliu
Haki Abazi
Arbërie Nagavci
Hajrulla Çeku
Artan Abrashi
Saranda Bogujevci
Valon Ramadani
Mimoza Kusari – Lila
Arbër Rexhaj
Arbëresha Kryeziu – Hyseni
Labinotë Demi-Murtezi
Mimoza Shala
Sylejman Rrahmani
Dimal Basha
Fjolla Ujkani
Salih Zyba
Fitore Pacolli
Fatmir Kollqaku-Mullhaxha
Xhelal Sveçla
Rexhep Selimi
Drita Millaku

October 12, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres