Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa emrat e kandidatëve të BDI-së në zonën 6

Ja emrat e kandidatëve të BDI-së në zonën 6


Burime të sigurta për TetovaSot bëjnë të ditur emrat e mundshëm të kandidatëve për deputetë nga Bashkimi Demokratik për Integrim në zonën numër gjashtë.

I pari dhe i pakontestueshmi në zonën gjashtë është Ali Ahmeti ku pas tij vjen drejtori i spitalit të Tetovës, Florin Besimi një herit edhe kryetar i degës së Tetovës.

E treta në radhë është profesoresha universitare Arta Bilalli, më pas vjen Elita Ziberi nj emër jo pak e njohur për rininë tetovare dhe atë shqiptare në vend dhe jashtë vendit, e pesta në radhë vjen gjithashtu profesoresha universitare Rina Rushani dhe i gjashti me radhë vjen Nevzat Bejta ish kryetar I komunës së Gostivarit.

Pas këtyre emrave të mundshëm do të vijnë gjithsesi emra të njohur nga komuna e Bogovinës, Zhelinës dhe Tearcës ku pritet gjithashtu një befasi e emrave që do të garojnë në zonën më të madhe shqiptare për zgjedhjet e 12 Prillit, mëson ekskluzivisht TetovaSot.

Këta janë emrat e mundshëm ku BDI si parti serioze në detaje po i shqyrton të gjithë kandidaturat tjera ndërsa pritet që në këto zgjedhje të del me shumë figura të reja, në të gjithë zonat për një fitore të madhe me 12 Prill.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments