Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa deklarata e qeverisë lidhur me reagimet e Federatës Ruse

Ja deklarata e qeverisë lidhur me reagimet e Federatës Ruse

Përcaktimi strategjik dhe interesi i Republikës së Maqedonisë është anëtarësimi në NATO dhe në Bashkimin Evropian, thuhet në reagimin nga qeveria.
Në të njëjtën kohë, Qeveria e Republikës së Maqedonisë është e angazhuar seriozisht në ndërtimin e marrëdhënieve miqësore dhe bashkëpunimit me Federatën Ruse, por në një nivel demokratik parimor.

Deklarata e kryetarit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për mediat malazeze bazohet në përvojat nga rajoni dhe reagimet e Federatës Ruse gjatë anëtarësimit të vende të tjera nga rajoni në NATO.

Në intervistën në mediat malazeze, kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, në asnjë moment nuk sjell ndonjë referencë për likuidimin kundër tij, që ka të bëjë me Federatën Ruse.

Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbetet plotësisht e përkushtuar në realizimin e aspiratave tona euro-atlantike dhe nuk sheh asnjë përplasje të këtyre përpjekjeve me vendosmërinë për të mbajtur marrëdhënie të mira me Federatën Ruse.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments