Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa cili do të jetë fati i bastoreve dhe kazinove në Maqedoni

Ja cili do të jetë fati i bastoreve dhe kazinove në Maqedoni

Të gjitha bastoret dhe kazinotë që ndodhen në një distancë prej 300 metrash nga shkollat ​​fillore dhe të mesme duhet të mbyllen, parashikojnë ndryshime të reja në Ligjin për lojëra të fatit.
Sipas parashikimit të ligjit, asnjë bastore ose kazino nuk duhet të jetë pranë shkollave.

Me ndryshimet e reja parashikohen të kthehen licencat për çdo lokacion biznesi për makinat e lojërave të fatit dhe bastoret do të mund që me 500.000 euro depozitë të hapin gjithësejt 50 pikë pagesa.Express

Përveç kësaj parashikohet që makinat e lojërave të fatit mos të jenë më të vjetra se një vit, pasi qeveria ka vendosur që tek pajisjet e vjetra nuk mund të garantohet saktësia e lojës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments