Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa çfarë thotë ish-Komandant Hoxha për UÇK-në e rishfaqur me ultimatum

Ja çfarë thotë ish-Komandant Hoxha për UÇK-në e rishfaqur me ultimatum

Xhezair Shaqiri, ish-komandant Hoxha ka folur për INA lidhur me shfaqjen e një komunikate në internet që mban emblemën e UÇK-së, përmes së cilës jepet edhe një ultimatum.

Shaqiri ka shfaqur dyshimet e tij rreth kësaj duke thënë se as nuk e ka idenë se kush janë këto UÇK-së, duke dyshuar në kërcënime të kota kibernetike apo dyshime për lojëra të shërbimeve sekrete.

“Shumë pyetje per ultimatumin e fundit te UÇK. As qe e kam idenë kush janë kjo UÇK. Sipas shume shokeve te luftes së Kosovës e Maqedonisë, nuk i njeh askush se paku ata te cilet une i njoh. Une nuk i njoh dhe nuk kam si ti perkrahi. Sipas asaj çka une mund te konstatoj nuk ka vepra kjo UÇK. Mund qe une te jem i painformuar dhe keta te veprojne siç kane cekur ose te jete kercenim i kotë kibernetik. Komente te shumta jane shtuar kohes fundit neper debate fb nga persona me profile false, duke u shitur patriot dhe sugjerojne indivdet ti bashkohen komandant Hoxhes dhe Gafurr Adilit. Une me Gafurr Adilin asnjehere asnje takim apo bashkepunim nuk kemi patur deri sot. Sipas asaj çka mundem te kuptoj une, neper fb jane aktivizuar sherbimet dhe dojne te na demtojne neve dhe gjithe shqiptareve. Nuk do ta kene lehte me keto mashtrime sherbimet e huaja.”, nënvizon ish-komandant Hoxha.

Sipas tij, te denuarit e Rastit te Kumanoves do te lirohen me nje rigjykim te rastit ne gjykate, qe une besoj se se shpejti do te ndodh dhe fati do ti hudhet fajtoreve te qeverise se atehershme e jo me force.

“Ai i cili respekton fjalen time nuk duhet te bie pre e sherbimeve te huaja ne emrin e UÇK-së”, ka porositur Xhezair Shaqiri.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments