Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniIzmit Nura vizitoi Shkollën Shqipe "Kongresi i Manastirit" në Çikago (FOTO)

Izmit Nura vizitoi Shkollën Shqipe “Kongresi i Manastirit” në Çikago (FOTO)

Çikago, SHBA – Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Mërgatë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, z. Izmit Nura, në vizitën e tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, realizoi vizitë në Shkollën Shqipe “Kongresi i Manastirit” . Gjatë udhëtimit të tij, z. Nura u takua me përfaqësues të shkollës dhe ekspertë për të diskutuar mbi politikat dhe praktikat e arsimimit në gjuhën shqipe në Çikago. Një nga arsyet kryesore të vizitës së z. Nura në ShBA mbetet zhvillimi dhe ruajtja e vlerave kulturore …

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments