Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionIzbi Vinca, mërgimtari nga Veleshta: Ndryshimi ia VLEN, merre fatin në duart...

Izbi Vinca, mërgimtari nga Veleshta: Ndryshimi ia VLEN, merre fatin në duart e tua

Ndryshimi ia VLEN

Pushtetmbajtësit hera-herës mburren me të ashtuquajturat „arritjet“ e tyre në këto dy dekada dhe i stërzmadhojnë e hiperbolizojnë shumë.
Fundja ato e kanë pasur për obligim dhe detyrim të punojnë për mirëqenien e qytetarëve.

Por ne të gjithë duhet të mos harrojmë dhe të kemi parasysh:
Dëmet e shkaktuara nga korrupsioni, nga plaqkitja e qytetarëve, nga shkatërrimi sistemit arsimor, nga mos investimi e deri tek kolapsi i spitaleve tona, nga mosbarazia e qytetarëve në të drejtat e tyre për punësim, nga reketimi, nga përbuzja, nga zbrazja e qyteteve, fshatrave dhe ikja e rinisë në perëndim nga sa e sa padrejtësi të tjera, si shkatërrimi i shpresës për një ardhmëri më të mirë.
Kemi sa e sa arsye tjera që na detyrojnë që t’i themi stop këtij sistemi të kalbur dhe të bëjmë ndryshimin e duhur më 08 maj me votën tonë, pra Ndryshimi ia VLEN.

Në 8 Maj voto numrin 6
Qytetar i nderuar, merre fatin në duart e tua.

Ndryshimi ia VLEN
Izbi Vinca-Mërgimtar nga Veleshta

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments