Wednesday, December 6, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionIzbi Vinca: Letër e hapur bashkëkombësve te mi afaristë këtu në RMV!

Izbi Vinca: Letër e hapur bashkëkombësve te mi afaristë këtu në RMV!

Letër e hapur bashkëkombësve te mi afaristë këtu në RMV!

Të respektuar afarist, siç e dini sezoni i verës mbaron. Të gjith ne të diaspores do kthehemi si çdo vit në vendet ku jetojmë „përkohësisht“, dhe secili nga ne do të vazhdoj me jetën dhe punën që kemi.
Ky shkrim është një formë proteste!!!
Duke parë dhe duke e analizuar situaten me krizën ekonomike që ka prek gati gjithë botën (së paku kështu pretendohet), është e logjikshme dhe e pritshme që të ketë korigjim ose rritje të çmimeve të shumë produkteve dhe shërbimeve, dhe kjo deri diku është edhe e pranueshme nga te gjithë, por nuk është e logjikshme dhe e pranueshme që çmimet të „Fryhen“ pa asnjë kriter dhe me të vetmin arsyetim se “nga kriza boterore e pësojm dhe ne”. Kur them çmimet e disa produkteve dhe sherbimeve jane të „Fryera“ edhe ate shume te fryera, (s’dua te zgjerohem me shembuj) pasojat do i keni perseri ju afarist te nderuar sepse konsumatori ka gjithmonë nje alternativë!!
Mundet të ket edhe falimentime të bizneseve, kjo sjlell deri te Domino-Effekti !!!

P.S Ndonjëherë të fitosh pak, ndodhë që fiton më shumë, dhe e kundërta!

Respekte.

06.08.2022
I.V

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments