Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiI vjen fundi ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet

I vjen fundi ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet

Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mund të tregojë përbërjen e çdo gjëje që hani? Që nga frutat, perimet deri edhe tek ushqimet fast food që blini për konsumim të shpejtë. Shkenca ka menduar për shëndetin tonë dhe ka nxjerrë në treg një aparat i cili mund të skanojë deri në detaje çdo gjë që konsumojmë shkruan Albeu.com. Ai arrin të bëjë përllogaritjet e sasive të karbohidrateve, yndyrnave, proteinave vitaminave dhe fibrave në një ushqim por gjithashtu mund të dallojë edhe përbërjen kimike të një ushqimi, duke zbuluar detaje si sa kohë ka që është këputur, sa i freskët është, sa sheqer ka atje. Ky aparat quhet SCIO dhe ndryshe quhet si një skanues molekular i ushqimeve. E ardhmja premton një jetë më të shëndetshme mesa duket.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments