Friday, February 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiHoxhës Ahmed Kalaja i ndalohet hyrja në Qafë Thanë nga policia e...

Hoxhës Ahmed Kalaja i ndalohet hyrja në Qafë Thanë nga policia e Maqedonisë së Veriut

Hoxhës së njohur nga Shqipëria, Ahmed Kalaja i është ndaluar hyrja në vendkalimin kufitar Qafë Thanë dhe këtë e ka bërë publike vet hoxha i cili ka nxjerë dhe dokumentin në të cilin autoritetet arsyetohen se mund të përbëjë rrezik për sigurinë kombëtare.

 

Postimi i plotë i hoxhë Ahmed Kalaja:

Open Ballkan; Ballkani i Hapur sa e bukur për të qenë e vertetë; që një ditë të kalonim kufijtë pa pengesa.

 

Kam udhëtuar kudo në Evropë edhe Britani edhe asnjë pengesë.

Mirëpo politikat shoviniste të Shtetit të Maqedonisë se Veriut ndaj shqipëtarëve nuk kanë të sosur.

Pavarësisht se isha i ftuar zyrtarisht edhe të gjitha institucionet ishin në dijeni.

 

 

Arsyeja e ndalimit shprehet në letër; e normalisht nuk ke ku të ankohesh vetëm se te Zoti; që tjua japë hakun atyre ndaj kësaj sjellje të papreçedentë arrogante monstruoze.

 

 

Ndoshta Insitucionet e përfaqsimit të Islamit në dy shtetet, avokati i popullit, ministria e jashtme, shteti do të reagojnë.

Ndjesë besimtarëve edhe qytetarëve të Shkupit ndaj politikave monstruoze të atyre që i udhëheqin.

Agjërim të pranuar e mos i harroni nga duatë ata po edhe ne që me zemër të përmalluar u nisa për të ju e nuk erdha dot.

 

 

JDF.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments