/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Horror në Tiranë, besimtaret e “Dëshmitarët e Jehovait” vetëvriten për hir të ringjalljes
Rajoni, Slider

Horror në Tiranë, besimtaret e “Dëshmitarët e Jehovait” vetëvriten për hir të ringjalljes

Një ngjarje horror do të trondiste mbrëmjen e djeshme Kombinatin, por jo vetëm. Nëna 56-vjeçare, Zhaneta Josifi dhe njëra prej dy vajzave të saj u gjetën të pajeta në apartamentin e tyre, një vetëflijim ky për hir të ringjalljes.

Besimtare të sekti fetar “Dëshmitarët e Jehovait”, nëna dhe vajzat besonin se vetëvrasja do të mund t’u sillte një jetë të dytë, më të mirë.

Ekspertëve kriminalistë e mjeko-ligjorë, të gjendur në vendngjarje u shprehën se njëra prej viktimave, e bija 30-vjeçare, Anisa kishte disa ditë që kishte vdekur dhe mbahej në banesë, ndërkohë që vajza tjetër, Blerta u dërgua në gjendje të rëndë në spital.

Alarmin për ngjarjen e dha vëllai i Zhaneta Josifit, i cili s’po mundte dot të komunikonte dot me to. Fillimisht në banesë kanë hyrë nga dritarja punonjësit e zjarrfikëses, pasi dera e apartamentit ka qenë e mbyllur nga brenda. Besohet se njëra prej vajzave, që besohet se e ka humbur jetën disa ditë më parë dhe u gjet pjesërisht e dekompozuar, por edhe nëna e ndjerë, kishin shenja të mosushqyerjes.

July 3, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres