Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniHasanbeg, tre persona në pranga gjatë orës policore, banorët dalin në rrugë...

Hasanbeg, tre persona në pranga gjatë orës policore, banorët dalin në rrugë (VIDEO)

Në Hasanbeg të Shkupit policia ka prangosur tre persona sepse kanë thyer orën policore, ndërsa banorët janë përgjigjur duke dalë në rrugë për të kërkuar lirimin e tyre dhe në këtë  mënyrë kanë thyer edhe orën policore. Sipas të dhënave të para ata kanë dëmtuar dhe vjedhur barrierat në rrugë që shërbenin për të ulur shpejtësinë e veturave. Ndërkohë turma është shpërndarë para pak minutash.

“Hasanbegu respekton orën policore, unë çdo natë dal dhe shoh, nuk ka pasur kurrfarë problemi. Por kjo sonte nuk e di pse ndodhi. Policia të sillet pak më mirë, se po sillet shumë keq. Tash një muaj nuk ka pasur probleme, nuk di se si erdhi deri te ky moment. Netëve tjera nuk kishte problem, ka lëvizur ndonjë fëmijë, ka shkelur orën policore, por problem më të madh nuk ka pasur”, tha kryetari i Bashkësisë Lokale të Hasanbegut.

Ndërkohë sa u përket pengesa për ndalim të shpejtësisë sipas kreut të Bashkësisë Lokale të Hasanbegut, janë vendosur me iniciativë dhe kontribut të vet banorëve dhe nuk ka arsye që banorët t’i heqin apo mënjanojnë këto pengesa.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments