Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniHajdutët demolojnë dhe vjedhin këtë xhami në Maqedoni

Hajdutët demolojnë dhe vjedhin këtë xhami në Maqedoni

Autorë deri tani të panjohur kanë kryer vjedhje të rëndë në xhaminë që gjendet në rrugën “Radovan Conçiq” në Tetovë.
Ata me dhunë e kanë hapur dritaren dhe dyert e disa hapësirave të xhamisë.

Nga një sirtar në masën e punës është marrë një sasi e vogël denarësh, 20 frënga zvicerane si dhe një kasë të metaltë ku kanë qenë disa dokumente lidhur me ndërtimin e xhamisë. Pas hetimeve të kryera është konstatuar se hajdutët kanë përfituar 4.000 denarë, kurse kanë shkaktuar dëm material në vlerë shumë fish më të madhe.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments