Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriGruaja që “sfidon” shqiptarët, sjell në jetë fëmijën e 8 (VIDEO)

Gruaja që “sfidon” shqiptarët, sjell në jetë fëmijën e 8 (VIDEO)

Numri i lindjeve në vend ka rënë në mënyrë drastike, aq sa Lulije Abiu bën dhe diferencën e rrallë.

Ajo është nga Kukësi dhe bashkëshorti i saj nga Dibra. Fëmija i tyre i tetë erdhi në jetë në maternitetin e Lushnjës.

Djali i Lulijes 31 vjeçe gëzon shëndet të plotë dhe vjen si vëllai 4 djemve të tjerë dhe i tre vajzave. Fëmijën e parë e lindi kur ishte 21 vjeç dhe Lulija dhe bashkëshorti i saj duan 10 fëmijë.

Me një mesazh do t’ua bëjë të lehtë dhe çifteve të reja

“S’duhet të kesh frikë, se fëmija nesër të del krah”, shprehet ajo.

Prej disa vitesh jetojnë në Mërtish të Lushnjës, ku merren me blegtori e bujqësi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments