Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiGruaja me identitet të rremë ka hapur dy kompani në Strugë, merrte...

Gruaja me identitet të rremë ka hapur dy kompani në Strugë, merrte kredi të shpejta

“SPB Struga ka paraqitur kallëzim penal kundër R.S.(45) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për “mashtrim”, “keqpërdorim të të dhënave personale” dhe “dëmtim dhe qasje të paautorizuar në sistem kompjuterik”, njofton MPB.

Gjatë vitit 2023, duke përdorur identitet të rremë, ka hapur dy kompani në Strugë dhe ka lidhur kontratë pune me tre persona, pas së cilës ka përdorur të dhënat e tyre dhe ka bërë aplikim elektronik për kredi të shpejtë në emër të tyre. Më pas ajo i ka transferuar paratë e miratuara në një llogari tjetër transaksioni dhe i ka përdorur për nevojat e saj. Në këtë mënyrë, parashtruesi i kërkesës ka përfituar përfitim pasuror prej 319 706 denarë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments