Wednesday, September 27, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGjermania i ofron edhe 16 makina policisë së Maqedonisë

Gjermania i ofron edhe 16 makina policisë së Maqedonisë

16 makina të reja Gjermania do t’i dhurojë Ministrisë për Punë të Brendshme të Maqedonisë. Makinat do të dedikohen për Departamentin për punët kufitare dhe migrim.
Nga MPB informojnë se nesër zv.ambasadori i Gjermanisë në Maqedoni, Marko Akvatiçi, do t’ia dhurojë donacionin ministrit Oliver Spasovski.Në shkurt të vitit të kaluar, Gjermania i dhuroi Maqedonisë katër makina “Dacia Daster” për të njëjtin departament.

Atëherë ambasadorja gjermane në Maqedoni, Christina Althauzer, deklaroi se donacioni bëhet me qëllim që të forcohen kapacitetet teknike të policisë kufitare dhe lehtësimin e punës së tyre.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments