Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFronti Europian zgjerohet edhe me Kurto Dudush, kryetar i Shuto Orizares

Fronti Europian zgjerohet edhe me Kurto Dudush, kryetar i Shuto Orizares

Televizioni Klan Maqedoni merr vesh eksluzivisht që Kurto Dudush, ish deputet dhe aktualisht Kryetar i komunës së Shuto Orizares në Shkup, ështe takuar sot me Kryetarin e Bashkimit Demokratik per Integrim, Ali Ahmeti.

Sipas informacioneve, Ahmeti dhe Dudush janë dakorduar që ky i dyti t’i bashkangjitet Frontit Europian.

Ndryshe, pak ditë më parë Frontit Europian i është bashkuar edhe partia Lëvizja Popullore e drejtuar nga Skender Rexhepi Zejdi që nënshkroi marrëveshje për koalicion me BDI dhe Ali Ahmetin, ndërsa nesër pritet që Frontit Europian t’i bashkohet edhe Partia Demokratike Shqiptare e Menduh Thaçit dhe Partia Demokratike Europiane që drejtohet nga Arjanit Hoxha, duke nënshkruar marrëveshje koalicioni në Tetovë, me fillim në ora 12:00 tek Pallati i Kulturës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments